Friday, December 14, 2012

Zbulimi i Benitezit, një maestro në mesfushë

Tifozët e Chelseat me siguri që kanë filluar të besojnë në aftësit e mëdha menaxheriale të Rafael Benitez. Njeriu i fundit që ka ndalur dominimin e Barcelonës dhe Real Madridit në Spanjë, Rafa po bën lojëra të mira me Chelsean në ndeshjet e fundit. Sistemi i rotacionit vazhdon të jetë pjesë e taktikave të tij. Risi e fundit ishte aktivizimi i David Luiz si mesfushor në ndeshjen ndaj Monterrey. Sipas analistëve anglez, Benitez është një gjeni pasi që ka zbuluar një maestro në mesfushë, gjë të cilën askush nuk do ta kishte menduar. David Luiz është vlerësuar lart për paraqitjen e tij ndaj Monterrey./Indeksonline/