Monday, December 10, 2012

Bonucci u korit para Ujkanit (Video)

Mbrojtësi i Juventusit, Leandro Bonucci bëri një simulim të qartë para portierit të Palermos,shqiptarit Samir Ujkani. Bonucci deshi të nxjerrë penallti për Juven në minutën e 87 të ndeshjes kur në një kontakt me Ujkanin ai u rrëzua duke mos qenë i faulluar nga portieri shqiptar. Bonucci u ndëshkua me karton të verdhë nga gjyqtari i ndeshjes, ndërsa simulimi i tij është bërë hit në mediat italiane, dhe mediat sportive.