Sunday, December 9, 2012

Huligani hyn ne fushe dhe sulmon Ferdinandin

Rio Ferdinand e pësoj më së keqi në derbin e Manchesterit. Në fund të ndeshjes, Ferdinand i’u afrua tifozëve të Cityt duke festuar fitoren e skuadrës, ndërsa u godit me monedhë në fytyrë, duke pësuar një qarje në arkadë. Por kjo s’ishte e tëra nga Ferdinand. Mbrojtësi anglez u sulmua nga një tifoz anglez i Cityt, por që në mbrojtje të Ferdinand doli portieri Joe Hart i cili e kapi huliganin anglez./Indeksonline/