Sunday, December 9, 2012

Ndoshta ishte meçi i vitit (Video)

Boksi profesionist ka patur mbrëmë nje meç të jashtëzakonshëm ndërmjet dy kampionëve, filipinasit Manny Pacquaio dhe meksikanit Juan Manuel Marquez. Kjo ishte ndeshje vendimtare për titullin në katëgorinë “Featherweight “. Pacquiao pësoj humbjen e parë në karrierië nga meksikani Maruqez. Markez arriti ta nokautoj filipinasin në raundin e gjashtë të meçit. Ky meç po konsiderohet si një nga më të mirët e vitit pasi që gjatë tërë kohës ka patur luftë të hapur, gjersa nuk munguan as gjakosjet në të dy anët.