Monday, December 3, 2012

A e dini këtë fakt për Messin!?

Të gjithë ata që nuk e dinë, që tani le ta kuptojnë se Lionel Messi pas 14 javësh në La Liga ka më shumë gola se 14 skuadra tjera. Messi ka arritur 21 gola deri tani në La Liga, bdërsa këtë shifër se kanë arritur 14 skuadra tjera në futbollin spanjoll.Messi ka më shumë gola se Espanyol (13), Granada (11), Osasuna (12),Mallorca (14), Bilbao (19), Celta Vigo (16), Zaragoza (16), Sevilla (18), Valencia (18), Valladolid (18), Vallecano (18), Levante (16), Malaga (19), Getafe (17). Messi ka gola ta barabarta me Real Sociedadin dhe La Korunjën që kanë shënuar deri tani nga 21 gola./indeksonline/