Wednesday, February 20, 2013

Supergol në minutën e 99, çmendet skuadra (Video)

jë ndeshje "e pafundme" vendoset nga një gol spektakolar: kështu do të mbahet mend ndeshja e kampionatit izraelit mes Maccabi Tel Aviv dhe Bnei Yehuda, e vendosur nga një gol i sekondës së fundit me autor mesfushorin Moshe Lugasi. Goli sigloi fitoren 3-2 dhe i dha 3 pikë të arta Maccabi Tel Aviv që qëndron në krye të kampionatit. Dhe në të tilla raste festa është plotësisht e ligjshme.