Monday, January 28, 2013

Plagoset Agoni i Babastars

Agoni, i njohur si BigXik, i cili është pjesë e ‘labelit’ Babastars, është plagosur në trup me revole, por tashmë është jashtë rrezikut për jetë. Siç mësojnë burimet e Telegrafit, ngjarja ka ndodhur ditë më parë dhe konfirmohet se gjendja e Agonit është jashtë rrezikut për jetën. Besohet se plagosja e Agonit ka ardhur pas një përleshje të tij me një person të pa identifikuar, i cili e ka shkrepur revolen drejt reperin pasi konflikti u përshkallëzua. Ende nuk ka ndonjë konfirmim zyrtar nga BabaStars apo vet Agoni rreth kësaj ngjarje. BabaStars edhe gjatë vitit të kaluar kanë qenë pjesë e disa konflikteve. Kujtojmë prillin e vitit të kaluar kur pati bërë bujë incidenti në aeroportin e Zurichut, ku pjestarë të BabaStars ishin përleshur fizikisht me Noizyn, për të zhvendosur më pas këtë konflikt edhe në rrafshin muzikor me ‘dissa’ të shumtë. /Telegrafi/