Thursday, November 29, 2012

Fotografi nga Haga ku shqiptarët pritën vendimin për Haradinajn(Foto)

Portali ORAinfo sjellë fotografi ekskluzive të dhjetëra shqiptarëve që kanë pritur para Tribunalit të Hagës vendimin për ish kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj dhe dy bashkëluftëtarëve të tij, Lahi Brahimaj dhe Idriz Balaj.


Të mbeshtjellë me flamuj të Kosovës dhe ata shqiptar, si dhe fotografi të Haradinajt, ata janë shprehur të entuziazmuar pas vendimit të Gjykatës. Fotografitë janë realizuar nga fotoreporteri i njohur kosovar, Blerim Uka, ekskluzivisht për ORAinfo.com.