Sunday, October 21, 2012

Gjaku i rrjedhte, Ronaldo luante

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo ka treguar edhe një herë përkushtimin për skuadrën e tij. Ronaldo kishte pësuar një lëndim në ndeshjen me Celta Vigon, që për pasoi në këmbën e tij rrjedhte gjak dhe kishte dhimbje, por që ai vazhdoi të luaj tërë ndeshjen. Lëndimi i Ronaldos ishte shqetësuar për Mourinhon dhe tifozët që shikonin këmbën e tij, por se sipas stafit mjekësor CR7 është i gatshëm për ndeshjen e radhës me Dortmund./indeksonline/